kongresy
© copyright by kref, 2008

7th International meeting of the Austrian foot society - Kitzbuhel

5-8.3.2006

V pořadí již sedmý kongres pořádaný Doc. Dr. Hans-Jőrgem Trnkou se konal v nádherném horském prostředí (bohužel byl i doprovázen nepřízní počasí). Horský hotel Stanglwirt plně dokresloval atmosféru rakouských Alp.
Kongres trval 4 dny a každý den byl věnován určité skupině témat chirurgie nohy.
Kromě domácích rakouských ortopedů se zúčastnili a přednášeli i kolegové jiných zemí, např. M. Easley (USA), R. Hart (ČR)  První den patřil osteotomiím prvního MTT a to SCARF v prvním bloku a dále byl věnován čas ostatním typům ostetomií a diskusi o jejich přednostech a indikacích.
Druhý den byl věnován artrodesám v oblasti nohy, kde zazněla i pěkná přednáška Doc Harta o arthroskopicky asistovaných desách hlezenného kloubu, workshop moderních technologií jako Versa nail a Ortofix system.
Třetí a velmi zajímavý den byl naplněn přednáškami léčby infektů a komplikací diabetu v oblasti nohy. Následovala varia (ČR zastoupena 2mi přednáškami Doc. Harta)
Poslední den jsme vyslechli přednášky traumatologie nohy.

Kongres byl velmi zajímavý, ve velmi příjemném prostředí a podařilo se nám i využít příležitost k navázání kontaktů s Doc. Trnkou – prezidentem rakouské společnosti, od kterého jsem dostali velmi zajímavé nabídky ke spolupráci, včetně možnosti stáže našich lékařů na jeho pracovišti ve Vídni (podmíněné znalostí němčiny).

Libor Filip